Περιγραφή
ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ
ΝΗΣΙ ΤΡΙΖΟΝΙΑ
Συγκέντρωση και αναχώρηση νωρίς το πρωί. Στάση για τον πρωινό μας καφέ στο ύψος της Λειβαδιάς. Στη συνέχεια αναχώρηση για τη Γλυφάδα Φωκίδας, από όπου θα επιβιβαστούμε στο καραβάκι και μέσα σε περίπου 10 λεπτά, θα μας μεταφέρει στο νησί Τριζόνια. Τα Τριζόνια είναι μια συστάδα νησίδων του Κορινθιακού Κόλπου που αποτελείται από τα νησάκια Τριζόνια, Πρασούδι, Αϊ-Γιάννης και αρκετές ξέρες. Το μεγαλύτερο από αυτά και το μόνο κατοικήσιμο είναι το νησί Τριζόνια που βρίσκεται σε απόσταση περίπου 500 μέτρων από τις ακτές της Φωκίδας και από τα χωριά Σπηλιά και Γλυφάδα. Άφιξη στο νησί. Αυτό που θα σας εκπλήξει είναι ότι στα Tριζόνια δεν κυκλοφορούν μηχανοκίνητα οχήματα (απαγορεύονται διά νόμου αυτοκίνητα και μηχανάκια). Χρόνος ελεύθερος για μπάνιο και φαγητό στις ψαροταβέρνες της περιοχής. Το απόγευμα θα πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής, πραγματοποιώντας ενδιάμεση στάση για καφέ. Άφιξη το βράδυ με τις καλύτερες αναμνήσεις.
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!
Περιλαμβάνονται:
- Η μεταφορά των συμμετεχόντων με πολυτελή κλιματιζόμενα πούλμαν.
- Ακτοπλοϊκά εισιτήρια Γλυφάδα – Τριζόνια & Τριζόνια – Γλυφάδα.
- Ασφαλιστική κάλυψη αστικής και επαγγελματικής ευθύνης.
- Αρχηγός, συνοδός της Εταιρείας μας.
- Διόδια.
- Φ.Π.Α.
Δεν Περιλαμβάνονται:
- Είσοδοι σε μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους κ.α.
- Γεύματα, ποτά, φιλοδωρήματα κ.α.
- Ότι αναφέρεται ως προαιρετικό ή προτεινόμενο.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
![222](https://timothysfamily.com/wp-content/uploads/2021/02/222.jpg)